#1 2010-Aug-Tue 16:08:38

deleden

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-Jun-Thu
Posty: 8
Punktów :   

około 500l które ma cieszyć oko

Witam
Chciałem Wam pokazać jedyny dużu zbiornik , na który mogę sobie w obecnej chwili pozwolić . Poprzednie zbiorniki zostały zlikwidowane przed remontem domu a 70l w którym przechowywałem rośliny zakończył kariere tydzień temu .

Na początku planowałem założyć biotop polskich jezior ale klilka czynników zadecydowało o tym że zrezygnowałem . Najważniejszy to mail od kolegi że w końcu są moje wymarzone ( jedne z wielu  ) ryby .

Akwa ma wymiary 175x58x50h z frontową szybą optiwhite . Cena za nie mnie powaliła , zapłaciłem jak za zwykłe akwa . Info dla chętnych na PW
Podstawa DIY z suporexu + blat 2x22mm OSB obudowanie płytą meblową

Tło miało być z pianki i Cx5 ale po przymiarkach zrezygnowałem bo zabierało za dużo miejsca . Zastąpił go czarny , niezawodny brystol

Oświetlenie to 2x70w hqi  plus 2 x 11w nocne
Filtracja JBL e1500 wypchany na maksa ceramiką pororing MKH
Mechaniczna to aquael fan3 ale zostanie zmieniony na kubeł Unimaxa 250 który zasysać będzie wodę z dna na samym środku akwa
Ogrzewanie to Jager 250w

Rośliny to :
-echinodorus ocelot
-echinodorus amazonicus
-echinodorus uruguayensis
-echinodorus ?
-sagitaria subulata
Wszystko rośnie na ziemi do kwiatów wymieszanej z kulkami nawozowymi i ziemią z kretowisk .
Z uwagi na dwumiesięczny pobyt roślin w 70l przy oświetleniu 18w ich kondycja jest słaba ale nie tragiczna .

Ryby :
-obecnie akwa dojrzewa przyspieszane Sera nitrivec i całą gromadą gupików które odłowię chyba że zasmakują nowym domownikom .

Docelowo w akwa będzie 3+4  Aeqiudens metae ( Akara żółta )  które już czekają na odbiór  ;D ,  plus ekipa czyszcząca czyli kirysy +  zbrojniki  i jakieś stadko "śmigaczy" . A.metae są niewiadomego pochodzenia ale jest szansa że to odłów . Będę je odbierał w sobotę w Toruniu . Może ktoś z Torunia chce trochę gupików za darmo ? Mam też 3 babki złote  w układzie 1+2 .

http://images39.fotosik.pl/319/7804293993c0034dm.jpg

Pzdr
Miiłosz

Offline

 

#2 2010-Aug-Wed 08:08:39

lisutorun

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-Jun-Tue
Posty: 12
Punktów :   

Re: około 500l które ma cieszyć oko

bardzo fajne akwarium, marzy mi się taki litraż (dla paletek;)) podobają mi się żabienice, niestety u mnie po tych upałach dość mocno zmarniały. Deleden, ja z chęcią bym wziął babki i gupiki też:d

Offline

 

#3 2010-Aug-Wed 11:08:20

Pawlosma

Moderator

Zarejestrowany: 2010-Jun-Thu
Posty: 27
Punktów :   

Re: około 500l które ma cieszyć oko

akwarium cudne , nic dodać nic ująć

Offline

 

#4 2010-Aug-Fri 10:08:55

KPSA

Administrator

Zarejestrowany: 2010-Jun-Thu
Posty: 10
Punktów :   

Re: około 500l które ma cieszyć oko

Akwarium super,napisz te info na PW mi o tym akwarium;)

Offline

 

#5 2010-Aug-Sun 21:08:48

deleden

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-Jun-Thu
Posty: 8
Punktów :   

Re: około 500l które ma cieszyć oko

Ryby dotarły w sobotę 14.08.   Siedmiogodzinną podróż autobusem zniosły wzorowo . Przez pierwsze dwa dni były troche płochliwe ale teraz już ładnie śmigają po całym akwarium . Z gromady 70-80 gupików zostało jakieś 10 szt. Reszta zniknęła w czasie nocnych polowań . Puki co ryby zdrowe , zaczynają dostawać kolorków . W stadzie pojawił się lider. W czasie karmienia odgania inne ryby i zaczyna adorować samice . Ryby mają od ok 7 do 9 cm i rosną .

Foto lidera
http://images50.fotosik.pl/329/809fb2d949ff89e7m.jpg

pzdr
Miłosz

Offline

 

#6 2010-Oct-Sun 18:10:27

ooze

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-Jun-Thu
Posty: 1
Punktów :   

Re: około 500l które ma cieszyć oko

Ma cieszyć oko - i cieszy. Akwarium piękne, pozazdrościć

Offline

 

#7 2011-Feb-Mon 12:02:31

 kuba10120

Użytkownik

31810593
Skąd: Włocławek
Zarejestrowany: 2011-Feb-Fri
Posty: 11
Punktów :   

Re: około 500l które ma cieszyć oko

Ładne rybcie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://nerko.pl/